Kozmetik ürünler genellikle saçların görünümüyle ilgili olarak konfor sağlamaya yöneliktir. Sorunu kalıcı olarak gidermeyebilir, saç maskeleri saç derisine tam anlamıyla nüfuz edemediğinden saç köklerinde tedaviye tam destek olmamaktadır. Bunun yanında sabun ise; saç üzerinde tabaka bırakarak nefes almasını önler.
Fit Care içeriğindeki özel Harbel Active AA formulü ile saçı ve saç dersini besleyerek daha sağlıklı güçlü ve hacimli bir görünüm kazandırmaktadır.
Dökülmeyle ilgili olarak günlük 50-100 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Normal şartlarda ömrünü tamamlamış saç tellerinin yerine yenisi gelecektir. Dökülen saçlarınızda Saç köklerini göremiyorsanız saçlarınız güçsüzleşmiş ve kopmuş demektir. Fit Care içeriğindeki AA formülasyonu , uçucu yağlar ve 30’un üzerindeki vitamin ve mineral kompleksi ile besleyerek kırılma ve dökülmeye karşı kesin ve kalıcı sonuç sağlamaktadır.
Saçlardaki dökülme sorununu eğer, 1 ayı aşkın süredir ve yoğun yaşıyorsanız kullandığınız ürünleri gözden geçiriniz ve bir cilt doktoruna başvurunuz. Doktor tavsiyesi yanında Fit Care özel Herbal AA formülü ile ince tüylerin yeniden saç formuna dönüşmesini sağlar.
Eğer saçlarınız her tarandığında problemli şekilde aynı oranda dökülüyorsa, düzenli kullandığınız bir ilacın yan etkisi yoksa bir cilt doktoruna başvurunuz. Destekleyici ürün olarak tavsiye edilen Fit Care bitkisel içerik vitamin ve minerallerden oluşan içeriği ile saç dökülmelerini azalmasına yardımcı olur.
Saç yoğunluğundaki incelme saçlarınızdaki kalıcı dökülmenin habercisidir. Zayıflamış saç köklerini güçlendirmek için, kimyasal içerikli ve/veya kimyasal etkili yan ürünler yerine , bitkisel içerikli ve katkısız doğal yağlardan elde edilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Elbette düzenli beslenmeye özen göstermeniz gerekmektedir.